Contact Us
- Xinkaihe Industrial Zone, Chengdong Street, Wenling District, Taizhou City, Zhejiang Province, China
- sales@genteck.cn
- +86-576-86088668
Inverter Hobby MMA Welding Machine
Voltage:1PH 230V
Current:20-140A
Rated Duty Cycle:60%
Dimensions:36X21X27cm
Usage:WELDING
Description
Quick Details
| Voltage | 1PH 230V |
| Current | 20-140A |
| Rated Duty Cycle | 60% |
| Dimensions | 36X21X27cm |
| Usage | WELDING |
| Certification | CE,Rohs,EMC,TUV,ISO9001 |
| Warranty | 1 year |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Product name | Portable inverter mma arcwelders |
| Weight | 5KGS |
| Supply Ability | 20000 Piece/Pieces per Month |
Function & Features
1. Exellent (IGBT) inverter technology with single PC board.
2. Good for family use,high efficiency, low consumption, energy saving, more attractive design,hot sale model,portable,good quality.
3. Easy-carry,small size, can be delivered with little cost.
4. Supplied complete with electrode holder, earth cable, hand-held shield and welding brush, carton box.
5. Applicable for welding of all kinds of low carbon steel, medium carbon steel and alloy steel, etc.



Certificate






Hot Tags: inverter hobby mma welding machine, China inverter hobby mma welding machine manufacturers, suppliers, factory, IGBT Inverter MMA Welding Machine, Digital Inverter Welding Machine, Super Mini Arc Welder, Mosfet Inverter MMA Welding Machine, Welding Machine, Anti Stick ARC Force MMA Welding Machine
You Might Also Like














